www.cpssu.org
Dnešní datum: 17. 10. 2019   Czech-Slovak Political Science Students' Union  
kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka

Analýzy a komentáře

Osobnosti
Politické ideologie
Volby a strany
Volby v ČR a SR

Archiv článků

E-knihovna
Linky
Satira


kulatý roh  CPSSUkulatý roh
AKTUALITY
Co je CPSSU?
Kdo je kdo v CPSSU
Kontakty

Archiv akcí
Soustředění CPSSU
CPSSU v médiích

Partneři CPSSU
Dokumenty CPSSU
Akademické spolky
Historie CPSSU

CPSSU

* Akce CPSSU: 1. jarní soustředění (6.-8.5.2005)

Vydáno dne 12. 04. 2005 (6805 přečtení)

Ve dnech 6.-8. května 2005 se v rekreačním středisku Oboz na Slapské přehradě uskutečnilo 1. jarní soustředění CPSSU. Jednalo se o první akci typu „formálně-neformální a studijně-společenské“, které by se měly stát pravidelnou součástí kalendáře CPSSU. Jak napovídá charakteristika, akce spojila neformální a společenské aktivity s aktivitami formálními a studijními.

Studijní část byla tvořena třemi přednáškami spojenými s následnou diskusí. Přednášky byly vybrány tak, aby reprezentovaly 3 oblasti: domácí politika, zahraniční politika a mezinárodní vztahy. Přednášejícími byli doktorandi a mladí pedagogové z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze a všichni se svých témat zhostili více než profesionálně.
  • Markéta Žídková promluvila na téma ruská politika vůči zemím tzv. „blízkého zahraničí“ . Pozornost byla věnována především těm států, kde v posledních 2 letech proběhly změny a ve kterých opozice nahradila tehdejší prorusky orientované a Ruskem podporované vládnoucí elity.
  • Malvína Hladká se ve své přednášce věnovala vztahům Latinské Ameriky s Evropskou unií a integračním pokusům v Latinské Americe. Shrnula vývoj vztahů mezi oběma regiony a nastínila perspektivy jejich možného vývoje.
  • Petr Zenkner uzavřel jarní soustředění přednáškou o pravicovém extremismu v české politice. V první části nastínil vývoj pravicového extremismu v meziválečném období a za druhé republiky, následně pohovořil o polistopadovém období se zaměřením na SPR-RSČ.
Nejen během přednášek, ale i v následných diskusích všichni přednášející prokázali, že jsou experty na daná témata. Jsme rádi, že v řadách svých členů, příznivců a spolupracovníků máme takto fundované odborníky, kteří – jak doufáme – budou přínosem nejen pro CPSSU, ale i pro obory politologie a mezinárodních vztahů.

Rekreační zařízení Oboz a jeho vybavení umožňovalo širokou škálu neformálních aktivit – sportovních, společenských i „gastronomických“. Na tomto místě patří poděkování provozovatelům rekreačního zařízení Pavlovi a Ivě Staňkovým i všem jejich zaměstnancům za poskytnutí perfektních služeb a tím vytvoření příjemného prostředí pro naše soustředění. Rádi využijeme toto místo pro naše další akce. Velký dík patří také členovi CPSSU Standovi Švárovi za technické zorganizování celé akce.

Již nyní pracujeme na přípravách další akce podobného typu, podzimního soustředění, které by mělo být určeno hlavně (nikoli však výlučně) novým studentům politologie a mezinárodních vztahů na Institutu politologických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze (IPS FSV UK). Z tohoto důvodu jsme oslovili s žádostí o spolupráci vedení IPS FSV UK, které nám již vyjádřilo podporu a ochotu spolupracovat na realizaci akce. O průběhu příprav Vás budeme průběžně informovat.


Celý článek | Autor: Petr Just | Počet komentářů: 29 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

kulatý roh  Anketakulatý roh
Čo je podľa vás dôvodom negatívneho postoja mnohých Európanov voči Spojeným štátom Americkým?

Neznalosť americkej kultúry
8026 (8026 hl.)
Rozdiel v bohatstve
4229 (4229 hl.)
Americká zahraničná politika
6103 (6103 hl.)
Iný dôvod (napr. história)
4131 (4131 hl.)
Neexistuje racionálny dôvod
4728 (4728 hl.)

Celkem hlasovalo: 27217
  (Starší ankety)


kulatý roh  Novinkykulatý roh
18.03.2007: Diskusie k článkom na cpssu.org
Po dlhšom čase opäť umožňujeme našim čitateľom diskutovať o článkoch na cpssu.org. Bohužiaľ staršie komentáre boli odstránené v rámci technického riešenia odstránenia tzv. spamu z našich diskusií. Upozorňujeme tiež prispievateľov, že maximálna dĺžka komentára je 10 000 znakov.

19.12.2006: PF 2007
Redakcia cpssu.org praje všetkým čitateľom príjemné prežitie vianočných sviatkov a veľa úspechov v novom roku 2007.

Zhrnutie roku 2006 si môžete prečítať v komentári Petra Justa.

31.10.2006: Projekt Ekonomie pro politology pokračuje
V akademickom roku 2006/2007 pokračujeme s projektom CPSSU Ekonomie pro politology, ktorý je zameraný na prakticky orientovanú výuku ekonómie pre študentov politólogie, mezinárodnych vzťahov a príbuzných oborov. Viac informácií nájdete v článku Ekonomie pro politology.

Od 14. 12. 2006 sledujeme návštevnosť cpssu.org:

Táto stránka bola vytvorená prostredníctvom redakčného systému phpRS.
Grafickú podobu pripravil Pavol Minárik