www.cpssu.org
Dnešní datum: 17. 11. 2019   Czech-Slovak Political Science Students' Union  
kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka

Analýzy a komentáře

Osobnosti
Politické ideologie
Volby a strany
Volby v ČR a SR

Archiv článků

E-knihovna
Linky
Satira


kulatý roh  CPSSUkulatý roh
AKTUALITY
Co je CPSSU?
Kdo je kdo v CPSSU
Kontakty

Archiv akcí
Soustředění CPSSU
CPSSU v médiích

Partneři CPSSU
Dokumenty CPSSU
Akademické spolky
Historie CPSSU

CPSSU

* Co je CPSSU?

Vydáno dne 11. 02. 2003 (24295 přečtení)

Česko-slovenská unie studentů politických věd (Czech-Slovak Political Science Students\' Union) je dobrovolné nepolitické sdružení studentů politických věd a mezinárodních vztahů, příbuzných a blízkých oborů a ostatních zájemců o tuto oblast. Klademe si za cíl zvyšovat znalosti členů naší organizace, ale i širší veřejnosti. Chceme také podporovat zájemce o studium politologie a mezinárodních vztahů. Řada členů CPSSU působí v České společnosti pro politické vědy (ČSPV) či Slovenskom združení pre politické vedy (SZPV). Čestný člen CPSSU doc.PhDr. Ladislav Cabada, Ph.D. zasedá od roku 2003 v Předsednictvu ČSPV a Central European Political Science Association a od jara 2005 je děkanem Filosofické fakulty Západočeské univerzity v Plzni.

Na mezinárodním poli spolupracujeme mimo jiné s Centrem mladých diplomatů (Warsawa, Krakow, PL), Fórem pro mezinárodní spolupráci (Nitra, SK), EFPOLITem (Banská Bystrica, SK) a Středoevropskou iniciativou mládeže (Budapest, HU), se kterými jsme v roce 2001 založili Konfederaci visegrádské mládeže. V rámci této spolupráce se podílíme na mnoha projektech, z nichž nejvýznamnějším je publikace Visegrad Yearbook. V období březen 2003 až duben 2004 byla CPSSU předsednickou organizací konfederace. V srpnu 2003 byla CPSSU přijata za řádného člena Mezinárodní asociace studentů politických věd - IAPSS (International Association For Political Science Students).

Do čela CPSSU je na jeden rok Valnou hromadou volen předseda CPSSU. V současnosti jím je Tomáš Lapáček. Valná hromada volí také Radu CPSSU, jež má v současnosti mimo předsedy další čtyři volené členy: Daniel Bagge (informace a public relations), Jaromír Baxa (finance, hospodaření a fund-raising), Martina Nováková (vnitřní záležitosti) a Radek Urban (vnější vztahy). Revizní komise ve složení Jan Honomichl, Pavol Minárik a Michal Trojan kontroluje hospodaření s finančními prostředky CPSSU.

Členové CPSSU mohou v místě svého studia zakládat akademické spolky, které mají vlastní samosprávu a finanční zdroje. V současné době fungují v rámci unie tři akademické spolky: při Univerzitě Karlově v Praze (předseda Martin Stoila), při Univerzitě Mateja Bela v Banskej Bystrici (předseda Ján Matis) a při Západočeské univerzitě v Plzni (předseda Jindřich Čermák). Předsedové spolků jsou z titulů svých funkcí nevolenými členy Rady CPSSU.

Pro realizaci dlouhodobých projektů CPSSU mohou členové zakládat pracovní skupiny či sekce. Pracovní skupina Visegrad se podílela na přípravě IV. Konference visegrádské mládeže, která proběhla v Praze ve dnech 18. až 24. dubna 2004. Konferenci organizovala CPSSU společně se Studentským fórem 2000 a Asociací pro mezinárodní otázky.

Výběr akcí, které jsme od roku 1998 uspořádali nebo kterých jsme se zúčastnili naleznete v sekci Archív.

Vladislav Šimák, Petr Just
aktualizováno: prosinec 2005


Celý článek | Autor: Petr Just | Počet komentářů: 140 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

kulatý roh  Anketakulatý roh
Čo je podľa vás dôvodom negatívneho postoja mnohých Európanov voči Spojeným štátom Americkým?

Neznalosť americkej kultúry
8052 (8052 hl.)
Rozdiel v bohatstve
4246 (4246 hl.)
Americká zahraničná politika
6129 (6129 hl.)
Iný dôvod (napr. história)
4138 (4138 hl.)
Neexistuje racionálny dôvod
4757 (4757 hl.)

Celkem hlasovalo: 27322
  (Starší ankety)


kulatý roh  Novinkykulatý roh
18.03.2007: Diskusie k článkom na cpssu.org
Po dlhšom čase opäť umožňujeme našim čitateľom diskutovať o článkoch na cpssu.org. Bohužiaľ staršie komentáre boli odstránené v rámci technického riešenia odstránenia tzv. spamu z našich diskusií. Upozorňujeme tiež prispievateľov, že maximálna dĺžka komentára je 10 000 znakov.

19.12.2006: PF 2007
Redakcia cpssu.org praje všetkým čitateľom príjemné prežitie vianočných sviatkov a veľa úspechov v novom roku 2007.

Zhrnutie roku 2006 si môžete prečítať v komentári Petra Justa.

31.10.2006: Projekt Ekonomie pro politology pokračuje
V akademickom roku 2006/2007 pokračujeme s projektom CPSSU Ekonomie pro politology, ktorý je zameraný na prakticky orientovanú výuku ekonómie pre študentov politólogie, mezinárodnych vzťahov a príbuzných oborov. Viac informácií nájdete v článku Ekonomie pro politology.

Od 14. 12. 2006 sledujeme návštevnosť cpssu.org:

Táto stránka bola vytvorená prostredníctvom redakčného systému phpRS.
Grafickú podobu pripravil Pavol Minárik